.
سه شنبه 29 خرداد 1403.
Jun 18 2024.

مقررات گمرکی کیش

         الف - مقررات کالای همراه مسافرین

 

ورودی به کیش

1- همراه داشتن دوربین فیلمبرداری غیر حرفه ای ، کامپیوتر شخصی (لپ تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصی مسافر بوده و نیاز به ثبت گمرک ندارد.

 

2- مسافرین به هنگام ورود به کیش چنانچه کالاهای خارجی به همراه دارند که نیاز به ثبت گمرک دارد     ( کالاهایی غیر از لوازم شخصی ) قبل از ترک سالن ورودی مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهیدات لازم جهت ثبت و تطبیق در برگشت معمول گردد.

 

 

ب- مقررات کالاهای همراه مسافرین

 

   خروجی از کیش

 

1- مسافرینی که وارد جزیره کیش می شوند اعم از ایرانی یا خارجی هنگام خروج به سرزمین اصلی علاوه بر وسایل شخصی خود می توانند تا سقف 80 دلار با داشتن گذرنامه و با تهیه کارت سبز معتبر ، صادره از سوی سازمان منطقه آزاد کیش انواع کالا اعم از لوازم بهداشتی ، غذایی ، پوشاک ؛ کالاهای برقی و ... در صورتی که جنبه تجاری و یکنواخت نداشته و مصرفی شخصی داشته باشد ، به استناد مصوبه هیات محترم وزیران با معافیت از حقوق گمرک و سود بازرگانی ترخیص و مازاد بر معافیت تا سقف 80 دلار دوم را با اخذ عوارض متعلقه به شرط غیر تجاری و در صورت یکنواخت نبودن مطابق با فهرست کالای همراه مسافر که توسط وزارت بازرگانی به گمرک ابلاغ می شود ترخیص نمایند.

 

 

 

2- کالای ممنوعه قانونی عبارتند از اشیاء عتیقه و کتب خطی و اسلحه سرد و گرم جنگی و مواد محترقه و منفجره و گلوله و مهمات و دارو مازاد مصرف شخصی و دستگاه های مخصوص عکاسی و فیلمبرداری هوایی ، تلفن های برد غیر مجاز ( بالاتر از 300 متر)

 

دستگاههای فرشتنده و گیرنده و اجزاء و قطعات آنها ، آلات قمار ، مواد مخدر از هر نوع ، نوار صوتی و تصویری و رادیو ضبط غیر پرتال ، تلویزیون ، یخچال فریزر و نشریات که مخالف نظم عمومی و شئون ملی و عفت عمومی یا مذهب رسمی کشور باشد.

 

 

 

3- کالاهای ممنوعه شرعی که به موجب شرع مقدس اسلام ممنوع شده است.

 

4- برای جلوگیری از ورود و سرایت آفات و بیماری های نباتی از همراه داشتن انواع بذر ، قلمه و پیوند ، ریشه ، نهال و تخم نباتات بدون داشتن مجوز سازمان حفظ نباتات و اخذ پروانه از وزارت کشاورزی خودداری فرمائید.

 

5- با توجه به عدم وجود پانسیون حیوانات در کیش ، از آوردن حیوانات خانگی و به ویژه پرندگان به جزیره کیش اکیداً خودداری فرمائید.

 

6- مسافرانی می توانند از مسیر کانال سبز عبور نمایند که هیچ یک از کالاهای ممنوعه شرعی و قانونی ذکر شده را همراه خود نداشته باشند.

 

7- ورود کالاهایی که روی آنها یا لفاف آن علامت یا تصویری که مخالف نظم عمومی ، شئون ملی ، عفت عمومی یا مذهب رسمی کشور باشد ممنوع است.

 

8- ورود اسکناس های خارجی که در کشور مبداء از جریان قانونی خارج شده و همچنین اسکناس و تمبر تقلبی و ساختگی به کشور ممنوع است.

 

9- لازم به ذکر است با توجه به افزایش تعرفه پوشاک هر کیلوگرم 250000 ریال و گوشی همراه با ماخذ 60 و عدم ریجستر و فعال بودن گوشی های موجود در منطقه آزاد کیش حتی الامکان از خرید این گونه کالاها خودداری فرمایید.

 

10- هرگونه کالای همراه خود را به گمرک اظهار نموده  و از اختفاء یا جاسازی نمودن آن یا عبور کالا از مسیرهای غیر گمرکی خودداری نمائید. در غیر اینصورت به استناد ماده 29 قانون امور گمرکی قاچاق تلقی و پیگرد قانونی دارد.

 

11- جهت کسب اطلاعات بیشتر از مقررات و تشریفات گمرکی  با شماره تلفن 0764-4422578 تماس حاصل فرمائید.

 

         مقررات ورود خودرو شخصی به جزیره کیش

قابل توجه مسافرین محترمی که با خودروی شخصی از مسیر دریا به جزیره کیش سفر می نمایند.

 

1- واحد کابوتاژ گمرک کیش مستقر در اسکله بندرگاه به صورت شبانه روزی  بوده و امادگی ارائه خدمات گمرکی در تمام ایام را دارد.

 

2- کابوتاژ خودروی سواری فقط در مسیر کیش - لنگه - چارک می باشد.

 

3- مسافرین محترم در بدو ورود حتماً پروانه کابوتاژ صادره از گمرک مبداء را دریافت نموده و تا زمان خروج از کیش حفظ نمایند.

 

4- در هنگام ورود به جزیره کیش برگه ترافیک صادره اط سوی انتظامات بندرگاه را دریافت نموده و تا زمان خروج از کیش حفظ نمایید.

 

5- قبل از صدور مجوز حرکت اط سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران می بایست امور مربوط به هماهنگی های لازم با شرکت کشتیرانی و عدم خلافی از ترافیک راهنمایی و رانندگی اخذ فرمایید.

 

6- ارائه کارت و اسناد مالکیت مربوط به خودرو و کارت شناسایی مالک الزامی است.

 

7- شروع انجام صدور پروانه کابوتاژ ساعت 8 صبح هر روز است جهت انجام امور بازرسی و تطبیق با ساناد ورودی راس ساعت تعیین شده به دایره کابوتاژ مراجعه فرمائید.

 

8- هرگونه تعمیرات که منجیر به تعویض شماره سیلندر و موتور خودرو گردد ممنوع بوده و چنانچه این امر صورت پذیرددر موقع خروج نیاز به اخذ مجوز از وزارت بازرگانی و صنایع خواهد داشت.

 

9- هرگونه کالای خردیاری شده و لوازم شخصی همراه خود را از خودرو خارج و از مسیر سالن ارزیابی مسافری پایانه دریای به کشتی منتقل نمائید.

 

10- جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه نظرات خود در امور گمرکی با شماره تلفن 0764-4423398 و جهت کشب اطلاعات مربوط به شناورها با شماره تلفن 0764-4422300 تماس خاصل فرمائید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

کیش سلام,تنها مرجع راهنمای سفر,زندگی, فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری در جزیره کیش